Masív
Je pôvodné stromové drevo, ktoré sa delí podľa vlastností na tvrdé alebo mäkké.
Medzi tvrdé drevo patria: dub, brest, jaseň, agát, orech, buk...
medzi mäkké drevo patria: lipa, vŕba, topoľ...
Tvrdosť je úmerná hustote dreva

  • ľahké drevo: 300–450 kg/m3
  • stredne ťažké drevo: 450–650 kg/m3
  • ťažké drevo: 650–800 kg/m3

Naša firma vám ponúka výrobky z nasledujúcich druhov masívu:
smrek, borovica, červený smrek, jelša, jaseň, čerešňa, buk, dub, orech, mahagón

dýhovaná laťovka
Latovky (PDP - preglejky latovky) sú preglejkové materiály vyrobené obojstranným preglejovaním latovkového stredu dyhami. Latkových stred je vyrobený najčastejšie zo smreku alebo jedle ako vrchný dyhy. Tento materiál sa najčastejšie používa na výrobu skriňového nábytku, stolových dosiek, dverí či lôžkového nábytku.

Drevotrieska (DTD)
Drevotrieskové dosky sa vyrábajú lisovaním z drevnej hmoty ihličnatých aj listnatých drevín. Drevnú hmotu tvorí zmes rozomletej drevnej triesky, ktorá vzniká pri opracovaní masívneho dreva. Drevná trieska je spojovaná pomocou formaldehydovo-močovinovej živice a vrstvená najčastejšie v troch vrstvách. Pre zlepšenie mechanických vlastností dosiek z drevotriesky je možné ich ďalej upravovať (napr. laminovaním, dyhovaním, lakovaním a pokrytím prírodnou alebo umelou preglejkou).

Drevotriesku ponúkame v rôznych dekoroch.

Polotvrdá drevovláknitá doska DVD (MDF)
Polotvrdá drevovláknitá doska (anglicky Medium Density Fibreboards) je alternatívou masívneho dreva. Používa sa na konštrukciu nábytku a vnútorného vybavenia. Je vhodná pre povrchovú úpravu lamináciou, vysokotlakovým laminátom, lakovaním, dyhovaním a frézovaním.

Vzorkovníky materiálov máme k dispozícii, navštívte nás na našej prevádzke, a radi vám ich ukážeme a prípadne poradíme s výberom. Ste vítaní!